Europejska Noc Literatury 2023

Na 12. edycję Europejskiej Nocy Literatury zapraszamy 19 sierpnia 2023 roku! Podczas tegorocznej odsłony zajrzymy do „GABINETU OSOBLIWOŚCI”, którego kuratorką jest Sylwia Chutnik – pisarka, kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, publicystka i promotorka czytelnictwa.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Europejska Noc Literatury w niestandardowy sposób promuje czytelnictwo i najlepszą europejską literaturę już od dziesięciu lat. To właśnie podczas ENL-u, raz w roku, w 10 często niedostępnych na co dzień miejscach na jednym z wrocławskich osiedli, 10 znakomitości polskiej kultury czyta 10 fragmentów najlepszej europejskiej (i nie tylko!) literatury.

Nasze święto czytelnictwa zagościło we Wrocławiu w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W roku ESK wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane zostało poza ścisłym centrum miasta, na Wielkiej Wyspie.

W kolejnych latach Noc Literatury odwiedziła osiedla: Nadodrze, Przedmieście Oławskie, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Karłowice oraz Przedmieście Świdnickie. A gdzie zawędrujemy tym razem?

Więcej informacji o tegorocznym ENL-u już wkrótce!