Europejska Noc Literatury 2024

Tegoroczna odsłona jednego z najpopularniejszych wrocławskich wydarzeń literackich odbędzie się 24 sierpnia na terenie osiedla Szczepin. Kuratorem edycji 2024 jest pisarz i publicysta Łukasz Orbitowski. Program, pod hasłem „WOJNY BOGÓW”, przeniesie czytelników do świata prozy, która dotyka różnorodnych form duchowości.

Dołącz do wydarzenia na Facebooku

Od ponad dziesięciu lat Europejska Noc Literatury w niestandardowy sposób promuje czytelnictwo. To właśnie podczas ENL-u, raz w roku, w 10 często niedostępnych na co dzień miejscach na jednym z wrocławskich osiedli, 10 znakomitości polskiej kultury czyta 10 fragmentów najlepszej europejskiej (i nie tylko!) prozy.

Noc Literatury zagościła we Wrocławiu po raz pierwszy w 2013 roku jako element programu Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016. W czasie obchodów ESK wydarzenie po raz pierwszy zorganizowane zostało poza ścisłym centrum miasta, na Wielkiej Wyspie. Od 2022 roku nocne święto czytelnictwa odbywa się w ramach działalności Wrocławskiego Instytutu Kultury.

Razem z czytelnikami, co roku poznajemy tajemnice różnych rejonów Wrocławia. W poprzednich latach Europejska Noc Literatury odwiedziła osiedla: Nadodrze, Przedmieście Oławskie, Plac Grunwaldzki, Powstańców Śląskich, Karłowice, Przedmieście Świdnickie oraz Huby.

Więcej informacji o tegorocznym ENL-u już wkrótce!